תהליך הוצאת רישיון לקנאביס רפואי

תהליך הוצאת רישיון לקנאביס רפואי

קנאביס רפואי הנו צמחי קנאביס אשר מיוצרים בפיקוח וברישיון של משרד הבריאות. חוץ מזה אין הבדל בין קנביס באופן כללי לבין קנאביס רפואי, המוכרים גם בכינויים גראס רפואי, וויד רפואי או לחילופין מריחואנה רפואית. ברוב המקרים הוצאה של רישיון לקנאביס הראשון באפשרותכם להוציא רק עבור שישה חודשים. מרבית קופות החולים מעניקות החזר כספי בגין כך שאתם משלמים עבור הקנאביס וכן עבור טיפול אצל רופא הקנאביס. בדרך כלל רישיון לקנאביס ראשון מוענק עבור כעשרים עד שלושים גרם. תוכלו לבקש בהמשך יותר, לרוב בזמן חידוש הרישיון ובאם הרופא שלכם ימליץ על כך.

כיצד תדעו באם מגיע לכם קנאביס רפואי?

נוהל מאה ושש התפרסם על ידי משרד הבריאות ובו פירוט ספציפי של המחלות בגינן ניתן לקבל רישיון רפואי לקנאביס, אלו הם מחלות אלו – פוסט טראומה, סרטן, חולה סופני, קרוהן, אפילפסיה, קוליטיס, תסמונת טורט, כאבים עזים, פרקינסון, איידס וטרשת נפוצה. לא בהכרח כל המחלות הללו יזכו אתכם באופן אוטומטי באישור לקנאביס רפואי. ישנם תנאים מפורטים עבור כל מחלה וכן שמים דגש קודם שתעשו שימוש בתרופות ובטיפול קונבנציונאלי כתנאי בסיסי לקבלת רישיון זה.

מה כולל בתוכו הנפקת רישיון לקנאביס?

לאחר תוקפה של הרפורמה החדשה, שונה התהליך של הנפקת רישיון קנאביס מן ההיבט בו מנפיק הרופא את הרישיון. מעתה רשאי רופא מוסמך להנפיק עבורכם את הרישיון לקנאביס. מרגע שאותו רופא הנפיק לכם את הרישיון הנכם רשאים לקנות קנאביס רפואי באמצעות המרשם בבתי המרקחת אשר מורשים לכך. כמו כן, כעת הרופא לא רק יקבע את כמות הקנאביס אשר מומלצת לכם, אלא גם את הקטגוריה של המוצרים וכן הזנים אשר תקבלו.
לרוב, במידה והנכם מטופלים חדשים, תקבלו מוצרים בעלי אחוז THC נמוך יותר. הם הנכם מטופלים ותיקים משתמשים בחלקם בזנים ומוצרים מקטגוריית T20/C4 לדוגמה, אך עליכם לדעת כי – כמות גבוהה יותר של THC אין המשמעות שלה קנאביס טוב יותר.

כיצד תוכלו לקבל רישיון לקנאביס רפואי דרך המחשב?

לאחר שהרפורמה החדשה יצאה לדרך, ניתן הים לקבל רישיון עבור קנאביס גם דרך המחשב בבית שלכם, בימינו אנו התחיל לפעול ממשק אשר הוא ממוחשב לבקשות לקבלת היתר לשימוש בקנאביס בשביל מטרה רפואית. תהליך זה יאפשר לרופא שלכם להזין באופן ישיר את הבקשה ולכם לצרף את המסמכים הרלבנטיים. לאחר מכן, משרד הבריאות יבחן את הבקשות אשר יופיעו במחשב ואחרי האישור שיינתן, תוכלו להדפיס מהמחשב האישי שלכם את הרישיון ואתו לגשת לבית המרקחת לשם קניית הקנאביס.
כמו כן, מתחייב משרד הבריאות להמשיך בינתיים ולפעול בדרך המסורתית והמקובלת ויאפשר לכם להמשיך ולקבל את הקנאביס דרך הרופא שלכם וזאת, עד אשר תוטמע באופן מלא הגישה החדשה.

שתף

מאמרים נוספים

ניהול מרפאות קנאביס

תחום הקנאביס תופס תאוצה, בעת האחרונה עלתה צריכת הקנאביס ויחד איתה נפתחות מרפאות המתעסקות עם קנאביס רפואי ברישיון.  ניהול מרפאה איננו עסק פשוט, אך באמצעות

יתרונות ה - cbd

יתרונות ה – cbd

במאמר זה נדון אודות הנושא של יתרונות ה – cbd. תחילה נבין מהו ה- CBD הקנאבידיול, הוא בעצם המרכיב השני העיקר בצמח הקנאביס והוא לחלוטין

מהו CBD

כל המידע בנושא CBD

מהו CBD? למעשה הוא קנאבידול, הוא המרכיב העיקרי השני אשר פעיל בקנאביס. בשנים האחרונות נודע כי הוא חלק שלא נפרד מן היתרונות הרפואיות אשר מייחסים